Bülten 2013-3

BÜLTEN 2013/03 

Tüm Kulüplerimiz, Takımlarımız, Yarışmacılarımız ve Görevlilerimizin dikkatine, 

1- YARIŞMA EK DÜZENLEMELERİ 

5 Mart 2013 tarihinde federasyonun resmi internet sitesinde ilan edilen 2013 Yarışma Ek Düzenlemeleri Madde 12) Yanıltıcı Reklam maddesinin d) bendine aşağıdaki şekilde açıklık getirilmiştir: 

d) Şampiyonalarda elde edilen “Birincilik’’ unvanları, ”Şampiyonluk’’ unvanı olarak kullanılamaz.

 Sporcular;
-           Her türlü medya kuruluşuna verdikleri beyanat ve röportajlarda,
-           Yayınladıkları basın bülteni ve basın açıklamalarında,
-           Sosyal medya da dahil olmak üzere internet ortamında verdikleri her türlü   beyanat ve yazdıkları tüm yazılarda,
-           Her türlü reklam, ilan, medya tanıtımı vb. ticari içerikli çalışmada,

kullanılan yanıltıcı ibare ve beyanlardan sorumludur. 

Aksi hallerde beher medya ilanı (reklâm) başına 10,000 TL para cezası uygulanır. İhlalin devamı halinde Spor Üst Kurulu lisans iptaline kadar varabilecek cezalar uygulayabilir. 

Bir medya kuruluşu tarafından bir sporcu, yarışmacı veya sponsor hakkında yayınlanan bir haberde unvanlar yanlış kullanılmış ise bu konudan sürücü ve yarışmacı birlikte ve şahsen sorumlu tutulabilir. Spor Üst Kurulu’nun konuyla ilgili olarak yapacağı incelemenin ardından, bu yanlışlığa sporcunun veya yarışmacının yanıltıcı beyanının sebep olduğu tespit edilirse, basında çıkan her yanıltıcı haber başına 2.500 TL ceza uygulanır.

2- ULUSAL RALLİ TALİMATI

2 Şubat 2013 tarihinde federasyonun resmi internet sitesinde ilan edilen 2013 Ulusal Ralli Talimatı Madde 3.9 Test Sürüşleri maddesinin b) bendine aşağıdaki şekilde açıklık getirilmiştir:

b) 2013 sezonu içinde, her ulusal ralliden önceki Cuma günü, sadece ralliye kayıt yaptırmış yarışmacıların katılabileceği bir test, organizatör kulüp tarafından düzenlenecektir.

Bu testlerin, yer ve katılım koşulları, ek yönetmelikte ilan edilecektir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

 

TOSFED Spor Üst Kurulu